Duben 2016

Miláček s fousky

27. dubna 2016 v 18:30 | ♥PawlušQa♥ |  Deníček

Jistě víte, že mám novou rybičku - ancíka. Měl být gold, ale tak trošku není. Paní už ho neměla, ale je to strakáč mezi gold a hnědým :D Vypadá trošku komicky, ale myslím, že o to je jedinečný :)

Je to miláček, co se už otrkává. Mám ho od soboty, takže je tu se mnou 5 dní. Den ode dne se méně bojí a včera začal více vylízat. Jen ho vždycky vyděsím, když jdu třeba pryč, takže jsem začala po svém pokoji chodit po špičkách kvůli rybce. Jsem asi magor no :D

Ale je skvělý. Fousky má zatím malé, ale to nevadí. Ony dorostou. Už se postupně víc a víc ukazuje. Myslím, že i když je akvárko malé, tak se mu tam líbí, bych řekla.

Jméno pro něj zatím nemám. Musím něco vymyslet, ale chci ho trošku poznat. A Fousek je jak pro psíka :D Ale jestli vás něco napadne, tak můžete ;)

tady je nějaká ta fotečka, ale fotím jej jen večer, což se fotí hůř, kvůli světelným podmínkám, ale on zase víc vylízá :)

tohle je vlastně první jeho fotečka :)

a tohle je ze včera :)


Rybí máma - Tak já nevím!!

23. dubna 2016 v 20:03 | ♥PawlušQa♥ |  Danio perlové

No jak vysvětluje nadpis, vůbec nevím :-/ Prcka jsem pojmenovala Nemo. Docela trefné neboť... Hledá se Nemo!! Tady se ten prcek hledá pořád.

Bohužel i po dlouhých minutách strávených civěním do akvária, nemůžu Nema najít. Je mi to moc líto, ale i tak to bylo dosti nejisté. V budoucnu třeba malé budou, ale teď nevím. Akvárium nechávám tak, jak je. Jen jsem musela oddělat topítko. V tom malém to stejně divně topilo. Přes den tam topí světlo, které akvárium v tak malém objemu dobře ohřeje. Vyndala jsem také na chvíli filtr, protože jsem si omylem s topítkem přenesla do karantény čurbes. Zítra ho vrátím.

Opravdu nevím jak to půjde dál. Zasloužíte si to vědět. Svitla mi naděje, že Nemo žije, ale teď se dlouho neukázal. :-/ Kde je mu konec nevím. Snad se objeví. Doufám, že i vy se mnou nadále věříte, že Nemo je v pořádku. ;)

Karanténa - dokončení

20. dubna 2016 v 19:49 | ♥PawlušQa♥ |  Rady, tipy a triky
Dnes jsem si dovezla od jedné paní rostlinky. Jsem moc ráda, že mi je poskytla. Takže jsem mohla karanténu dokončit. Zítra ještě zajedu koupit novou vzduchovací hadičku a asi koupím i jedno vločkované krmivo spešl pro býložravé rybky. Sice takové mám doma, ale je toho dost a nechci kazit vodu zbytečným množstvím krmiva.

Karanténa - příprava

18. dubna 2016 v 19:39 | ♥PawlušQa♥ |  Rady, tipy a triky

Jelikož mám domluvenou koupi nové rybky, která by mohla přenést nějakou nemoc, musím založit karanténu.

Není ještě hotová, přibudou ještě rostlinky a v sobotu bude nový obyvatel. Zlatý ancík. Moc se na něj těším a doufám, že bude v pohodě. Komunikace s nynější majitelkou je trošku špatná, ale chápu, že asi nemá čas odpovídat na emaily.

Společenské akvárium

17. dubna 2016 v 18:36 | ♥PawlušQa♥ |  Společenské akvárium

Jak již víte, v pondělí jsem měla vzácnou návštěvu. Přijela Karamelka a fotila mi akvárko a pomáhala mi udělat vlastně pár článků, které se na blogu teprve objeví. A to tak, že fotila. A jelikož ona fotí vše, mám tu pár momentek z akvária. Některé jsou rozmazané, ovšem... zkuste donutit ty ryby být v klidu :D

Jsem ráda, že ty fotky mám. Bude to pěkná památka na mé první akvárium. Doufám, že přijede pak vyfotit i krevvetky, až budou, což doufám, že jo, když je na ně zvědavá :D

Otázky a odpovědi

16. dubna 2016 v 19:12 | ♥PawlušQa♥ |  Otázky a odpovědi

Jelikož Karamelku napadlo pěkné téma na články, rozhodla jsem se ho sem dát.

Takže... Máte nějaké dotazy ohledně akvária, mého akvária a podobně?

Napište mi jakýkoli dotaz máte a klidně i více, sepíšu je pak do dalšího článečku a odpovím na ně a tak to bude dokolečka :)

Myslím, že nápad je to dobrý a mě třeba motivuje k napsání nějakého článečku, protože mě třeba ta daná věc nenapadne :)


Přemýšlela jsem co dát na konec za obrázek, a jelikož Beatricia udělala moc hezkou animaci, kterou jsem jí navrhla, tak ji dávám sem, aby se jí pokochaly i ostatní ;)

Mech - jak na to?

15. dubna 2016 v 17:57 | ♥PawlušQa♥ |  Rady, tipy a triky

Ve středu mi paní dovezla mech, přesněji Flame moss. Za tento pytlíček jsem dala 40 Kč. Docela ranec, ale je fakt, že mechy jsou drahé. Ale dobře rostou a stačí ho trošku, aby se pěkně rozrostl, což je trošku paradox :D Uvidíme, jak mi poroste.


Obecně mechy se dávají na kameny, kořeny, případně nějaké dekorace. Já mech dávala na kámen do společenského akvária, odkud později půjde do krevetária.Tady máme postup, jak jsem mech přivazovala na kámen.

Sebevražedná ryba?!

14. dubna 2016 v 12:12 | ♥PawlušQa♥ |  Deníček

Byl pátek večer, přesněji 8. 4. 2016, a já s přítelem ležela v posteli a koukali jsme na akvárko. Charlie se na nás koukal. Pak jsme si všimli, že se snaží dostat na filtr. Blb. Dostal proudem vody "facku".

Rybí máma - pokračování?!

13. dubna 2016 v 21:21 | ♥PawlušQa♥ |  Danio perlové

V pondělí mě navštívila Karamelka. Přijela se podívat a také mi pomoci s jedním článkem.

Chtěla si půjčit můj notebook, tak jsem svolila a otočila se od něj. Jakoby za zády, ale napravo od místa, kde sedím u počítače, mám akvárko s prcky. Svítím tam kvůli rostlinkám. A najednou jsem si všimla...

Sněččí osazenstvo

12. dubna 2016 v 8:00 | ♥PawlušQa♥ |  Společenské akvárium

Rybičky ovšem nejsou jedinými obyvateli mého společenského akvária. Jsou jimi i šnečci.