Karanténa - příprava

18. dubna 2016 v 19:39 | ♥PawlušQa♥ |  Rady, tipy a triky

Jelikož mám domluvenou koupi nové rybky, která by mohla přenést nějakou nemoc, musím založit karanténu.

Není ještě hotová, přibudou ještě rostlinky a v sobotu bude nový obyvatel. Zlatý ancík. Moc se na něj těším a doufám, že bude v pohodě. Komunikace s nynější majitelkou je trošku špatná, ale chápu, že asi nemá čas odpovídat na emaily.Vzala jsem 20l akvárko. Chtělo by to větší, ale aspoň něco. Očistila jsem ho, ale moc to nešlo. Použila jsem k tomu jedlou sodu.

Neměl by se používat saponát, pak se špatně vymývá a trošku zůstane v akvárku a problém je na světě.

čistý to fakt není :-(


Mezitím co jsem čistila akva, vařila jsem ve vodě kořen, který jsem koupila u nás v akvaristice. Chci ho pak dát jednou do budoucího krevetárka, které se teď odkládá. Takže poslouží jako úkryt ancíkovi. K tomu jsem tam dala kameny, které jsem našla v přírodě a rovnou je také vyvařila.

Postup je jednoduchý. Vezmete starý hrnec, dáte tam to, co potřebujete vyvařit, a zalijete vodou. To necháte vařit zhruba půl hodiny, pak zchladíte. Pokud kořen plave, zkuste znovu vařit, případně ho prostě nechte namočený pár dní. Klesne. Nebo zatižte v akváriu kamenem či něčím jiným, co neohrozí rybky, ale udrží kořen dole.


Když bylo vyvařeno a trošku umyto, vzala jsem cca 10l vody ze společenského akvária a 10l vody jsem dala čerstvé. Zítra budu kupovat vzduchovací kamínek, abych mohla pustit vzduchování. Nemám další filtr, ale zjišťovala jsem si a vzduchování postačí.

Do karantény se nedáva žádný štěrk na dno. To aby se lépe udržovala. Nebude v ní rybka dlouho, takže to nevadí.

Prozatím to vypadá takto. Doplním ty rostlinky a vzduchování a snad to bude dobré a rybka se nebude tolik stresovat :)


Ancíka tam nechám cca 14 dní. Pokud se do té doby neprojeví příznaky nemoci, tak ho opatrně přendám do jeho nového domova.

Přemýšlím, co bych napsala více. Pokud máte dotazy, klidně se prejte. Ve středu sem dám článek o dokončení karantény, neboť budu mít rostlinky a už vše potřebné, aby mohla fungovat. Snad rybka nebude nemocná a nebudu ji muset léčit.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karamelka Karamelka | Web | 19. dubna 2016 v 12:47 | Reagovat

tak snad bude rybička v pořádku a bude moci, co nejdříve do nového domova :-) je fajne, že se ti podařilo konečně s tou paní domluvit :-)

2 Beatricia Beatricia | Web | 19. dubna 2016 v 17:52 | Reagovat

Ať se nové rybičce daří i v karanténě a hlavně v novém domově. Budeme zase vymýšlet jméno? Udělej anketu. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama