Rybí osazenstvo

11. dubna 2016 v 8:00 | ♥PawlušQa♥ |  Společenské akvárium

Ráda bych vám teď představila rybičky, které obývají mé společenské akvárium. Mám tam tři druhy rybiček a čtyři druhy šneků, které vám představím později :)

Tak tedy k rybičkám.Ancistrus

Mezi první obyvatele akvária patřily 4 holky Ancistruse/Krunýřovce sp. (tady je odkaz, kde najdete různé info o nich)

Příběh

Kamarádka z vysoké rušila akvárko a měla v něm potěr svých ancíků. Mamce se tyto přísavky líbily a já si řekla, když už je ta kámoška má, tak si vezmu. Přijela jsem s tím, že chci dva nějaké menší. Nakonec jsem odjížděla se čtyřmi asi rok starými prcky. Akvárko bylo založené chvíli, neboť jsem ho potřebovala mít, abych mohla dovést první obyvatele, aby mohla kamarádka akvárko vyčistit a použít jinak. Měli tam kořen a pár rostlin.

To byla sobota 13. 2. 2016. V úterý pak přišly další rostlinky. Holkám se dařilo a já byla ráda, že je nečekala smrt jako jejich sourozence.

8.3. šly dvě slečny do nového domova. Mají větší akvárium a jsou tam i s několika dalšími ancíky. Jsem ráda. U mě to dělalo už neplechu. Navíc toho čurbesu, který vyprodukovaly. Hodně vytrhávaly rostlinky atd. Takže mají nový domov a mě zůstaly dvě slečny, které se mají dobře, bych řekla.

V blízké době bych jim chtěla pořídit samečka, ovšem jiné barvy a to žluté neboli Ancistrus sp. gold (odkaz zde), nabídku mám, ovšem paní se nějak přestala ozývat, tak uvidíme ;)

A pokud bych chtěla malé prcky, musím sehnat více úkrytů. Náhodou jsem jednomu pánovi, co dělá keramiku do akvária. Chtěla bych keramiku, protože ta umělá hmota se mi tam cpát nechce, a proč nepodpořit šikovného člověka, že? ;) Je sice z Plzně, ale pojede na Slovensko, a že by mi to předal někde po cestě, což jse moc ráda.

No dost keců, tady máte fotečky mých krasavic

tady je Majda

a toto je Reuška

Bojovnice pestrá (Betta splendens)

No a jako další obyvatel se vám představí můj Charlie. Je to jediný zástupce tohoto druhu v nádrži - níže vysvětluji i proč ;) (odkaz tady)

Příběh

Bylo úterý 16. 2. 2016 a já při cestě do školy zavítala do akvaristiky. Byla jsem autem. Dokoupila jsem, co jsem potřebovala a jako vždy jsem si udělala kolečko kolem akvárek. Můj pohled spočinul na asi 200ml kelínku s rybkou. Sameček byl docela čilý oproti ostatním kouskům, a jelikož jsem tam byla před několika dny a on tam nebyl, věděla jsem že je to "čerstvá várka". Koukala jse ma nněj a říkám si: "Ne, jedeš do školy, nemůžeš ho brát!".

No to mi ovšem nezabránilo na něj celou dobu myslet. Nějakého takového jsem chtěla. Teď když koukám na ostatní barvy, tak nacházím také takové kracavce, že si říkám, že bych nejradši koupila ještě nějakého, ale to nejde. Jsem za toho svého moc ráda.

No asi tušíte, že cesta ze školy vedla opět do akvaristiky. S přítelem jsme tam zajeli s tím, že pokud tam bude, vezmu ho, pokud ne, bohužel. S napětím jsem zaparkovala a hrnula jsem se dovnitř. Došla k nádržím a prohlížím kelímky. ANO! Můj fešák tam byl. Rychle jsme zavolali obsluhu, aby mi ho nikdo nevyfoukl, neboť tam v té době byli jiní návštěvníci, kteří kupovali nějaké rybky.

Obsluha přišla, chrstla obsah kelímku do sáčku i s rybičkou. V tu chvíli jsme sebou s přítelem trhli. Přišlo nám to docela kruté, ale faktem je - jak tam tu rybku chcete dát šetrně? No, pán dolil vodu, uzavřel pytlík a zeptal se, jestli chci ještě něco. Odpověděla jsem ne, takže jsme mířili k pokladně. Ještě se zeptal na osazenstvo akvária - to velmi chválím!! Upozornil, že nemám kupovat závojové ryby, aby na ně Betta neútočila v domění, že je to další sameček stejného druhu.

Odvezla jsem tedy přítele domů, a pak jsme s rybkou vyrazili k nám domů. Nechala jsem pytlík na hladině aby se srovnala teplota vody, a pak rybku vpustila. Po chvilce přemýšlení jsem se rozhodla, že klučík se bude jmenovat Charlie. Jeho plavání po tak velikánském prostoru mého malého akvárka, jsem si užívala. Byl to krásný pohled. Jsem ráda, že jsem zachránila takového krasavce. Původní plán sice byl koupit rybu od chovatele, ale jeho jsem tam prostě nechat nemohla. Láska na první pohled.

A teď proč nemám i samičky? Nechci, aby to buď je nebo Charlieho stálo život. Denně čtu: "Sameček má potrhané ploutve, proč?" nebo "Umřela mi samička, nevíte proč?". Já nechci, aby se to stalo i mě. Vím, že by k tomu dojít nemuselo, ale proč riskovat. Jeem ráda za svého krasavce, který si sem tam prožene v akvárku ostatní, a jinak vypadá spokojeně.

No a tady je fotka zmiňovaného fešáka ;)


Danio perlové

Mezi třetí a poslední rybí obyvatele patří hejno Danií perlových. Mám jich, 12 v poměru 7 holek a 5 kluků. Od té doby, co se rozkoukali, hejno moc netvoří. (Odkaz zde)

Příběh

Tyto rybky mi padly do oka hned od začátku, asi jako Betta. Po té, co jsem věděla, že budu mít akvárium pro ně vhodné a je to stejný biotom, neváhala jsem. Chtěla jsem je. Ovšem tu byl menší problém.

Cena jedné této rybičky se v akvaristikách pohybuje okolo 80 Kč. Což by mi vyšlo na 960 korun za mé hejno. Pálka jako prase. Takže jsem začala uvažovat i o alternativě. Byla jsem ochotná za jednu rybku dát max 50 korun. Zkoušeli jsme jet i na burzu, kde sice měly být i akvarijní rybičky, ale nebyly tam vůbec. Začínala jsem se pomalu smiřovat s tím, že nic nebude, ale zachránil mě Pulec! :D

Pán, co si říká Pulec, mi dovezl z Olomouce plovoucí rostlinky. Nic za to nechtěl. Do Brna jezdíval se psem trénovat a čekával, takže byl myslím i rád, že měl na chvíli zábavu. Je moc příjemný a rád poradí. Dokonce mi půjčil, mě neznámý holce, svou UV lampu, protože jsem měla problém s parazitem v akváriu. Nakonec jsem ji ani nemusela použít, neboť problém vymizel, ale... Páni. Fakt boží pán!!

No a jeho známý chová dania a Pulec mi je z toho Olomouce dovezl. Opět jsem ho nedonutila vzít si nějakou odměnu. Jedna rybka stála 30 Kč, což je dobrá cena. Někde u Prahy je pán, co prodává sice za 5 korun, ale ta cesta, to by se mi nevyplatilo jet tam pro takové malé množství, to by chtělo brát víc.

Takže od 10. 3. 2016 mám už všechny rybičky a nové do akvária nejspíše nepůjdou.

No a tady je máte. Myslím, že video je lepší :DTakže nakonec mám vlastně všechny rybky, co jsem si přála. Jsem strašně spokojená. Někdo se mě ptá, kolik Danií stihl už Charlie sežrat a odpověď je vždy - žádné. Jen sem tam je prožene a to je vše. Myslím, že rybičky jsou spokojené, i když vím, že v akváriu je stále několik chyb, ale nejsou takové, že by hořely. Doufám, že někdo to dočetl až do konce :)

Líbil se vám článek? Zajímá mě váš názor. Nevím zda takto sáhodlouze popisovat osádku nebo jen napsat co, proč kdy a hotovo ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karamelka Karamelka | Web | 11. dubna 2016 v 9:15 | Reagovat

líbí se mi, že jsi napsala ty příběhy k rybkám :-) alespoň víme, jak jsi k nim přišla a ne, jen... mám tuhle a tuhle rybu :-D to by bylo takové suché a hodně jsi se rozepsala, to je fajne :-) také se mi moc líbí fotky a video je skvělé ;-) ten pán Pulec, dle tvého článku, je super :-) chovatelé si mezi sebou pomáhají, to je krásné :-)

článek jsem přečetla do konce a líbí se mi :) jsem ráda, že jsi nám představila obyvatele akvárka :-) přeji, ať se jim daří :-)

2 Beatricia Beatricia | Web | 11. dubna 2016 v 16:54 | Reagovat

Rybí reportáž se mi moc líbila. Těší mě, že znám ty obyvatele a jejich curriculum vitae. Já bych také všechny pojmenovala. Je to hezké. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama