Zakládáme!!

3. srpna 2017 v 17:32 | ♥PawlušQa♥ |  Deníček

Nadešel den D 16.7.2017 a já začala zakládat. Nejdříve jsem si připravila akvárko a podložku. Protože jsem chtěla 3D pozadí, tak i akvarijní silikon a pistoli na něj. Dále substrát, já použila obyčejné černé flexiobklady zrnitosti 1-2mm a 2-4mm, který jsem proprala a lehké části jsem z hladiny odebrala.
Velmi důležité je, aby pod akváriem byla měkká podložka. Předejdete tak prasknutí dna, kvůli nějaké částečcě na skříňce a také v případě toho, že opravdu akvárium praskne a vy ho máte na podložce, reklamaci (pokud je v záruce) vám schválí.Akvarijním silikonem jsem připevnila 3D pozadí k zadní straně akvária aby drželo. Poté jsem akvárium položila na zadní stěnu a pozadí jsem zatížila knihami a počkala do druhého dne. Dále jsem si nechala odstát i vodu v kýblu, aby v ní nebyl chlór.


Druhý den jsem už mohla do akvária dát substrát, rostliny a vodu. Za 3D pozadí jsem si také nasypala substrát aby se tam nedostala nějaká rybička či krevetka a neublížila si. Přidala jsem i kořen (později i kámen) na dekoraci.


Nesmíme zapomenout na filtr (ten je opravdu důležitý) a protože chci bettu tak i topítko, abychom udrželi teplotu na 26°C. A pro kontrolu teploty je potřeba teploměr. Nejlépe vnitřní, protože ty, co nalepíte na svěnu akva z venku nemusí ukazovat přesně. A akvárium je připraveno, už jen nechat nějakou dobu zajet (alespoň měsíc) a můžeme přidat rybky.


V mém případě je třeba dodat rostliny, teď je jich zoufale málo, ale 31.7. jsem už rostlinky měla a vypadá to takto. Přidala jsem ještě několik olšových šišek, přilila rašelinový výluh (torben) a vhodila i kousek listu mandlovníku mořského. Všechny tyto produkty zlepšují kvalitu vody a vytváří více přizorené prostředí pro rybky.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Denisa Denisa | Web | 4. září 2018 v 19:28 | Reagovat

Nikdy jsem neměla příležitost vidět, jak se zakládá akvárko, díky tobě už mám představu :), to se budou mít rybky dobře :)... já doma kolikrát zapomínala zalívat kytku, tak nevím jak by to dopadlo u rybiček :D, přece to není mazlíček a je to spíše na parádu jako květinky :-) až na to, že květiny se nekrmí a rybičky ano :D :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama