Deníček

Zakládáme!!

3. srpna 2017 v 17:32 | ♥PawlušQa♥

Nadešel den D 16.7.2017 a já začala zakládat. Nejdříve jsem si připravila akvárko a podložku. Protože jsem chtěla 3D pozadí, tak i akvarijní silikon a pistoli na něj. Dále substrát, já použila obyčejné černé flexiobklady zrnitosti 1-2mm a 2-4mm, který jsem proprala a lehké části jsem z hladiny odebrala.

Moje nové bettárium

25. července 2017 v 11:43 | ♥PawlušQa♥

Už je to dlouho, co jsem se rozhodla, pořídit si nové akvárko. Tentokrát speciálně pro beťáčka + možná nějaké další rybičky. A také jsem se rozhodla, že bych si všechno chtěla zaznamenávat a napadlo mě, že to hodím i sem, protože při hledání to může někomu pomoci a ukáže, kolik co zhruba stojí, co dělat, co nedělat atd.

Beťáčky jsme měla už dva, oba bohužel zemřeli vewlmi brzy. Byli ze zverimexu, takže je možné že byli staří, nebo také mlaďoši, kdo ví. Jeden umřel náhle, druhý mou chybou. Nestarala jsem se správně o akvárium a on to odnesl a i když jsem se jej snažila léčit a chvíli i úspěšně, nakonec to nedopadlo dobře.

Tentokrát proto byla volba jasná. Bettu pouze od chovatele a chci znát stáří a třeba i rodiče. Takového chovatele jsem si našla, sice to není úplně nejblíž mému bydlišti, ale je důležité mít rubku z dobrého zdroje. Chovatel by měl mít i možnost většího výběru samců, tak jsem zvědavá a doufám, že mi nějaký padne do oka.

S akváriem jsem začala relativně s měsíčním předstihem. Všechno vám sem napíšu a nafotím a doufám, že to někoho zaujme a třeba se také pro bettku rozhodne, protože jsou to úžasní tvorové.

David a Goliáš?

11. května 2016 v 20:42 | ♥PawlušQa♥

Ze života mých ancíků by byla super reality show :D sem tam se přítel zeptá ja kse mají tak mu napíšu. Ono když se na ně člověk chvíli dívá tak pořád něco akorát vyfotit ty mršky je horší :D

Včera byli všichni tři na předním skle v řadě jak vojáci :D jsou roztomilí. Sameček nastolil v akváriu klid a holky se neperou. Nebo o tom aspoň nevím. Jedna druhé si prakticky nevšímají. Majda si sem tam něco dovolí, ale brzy toho nechá. Na samečka si občas troufne, i když on ji taky pěkně provokuje :D

Stěhování národů

7. května 2016 v 20:34 | ♥PawlušQa♥

Dneska přišel ten velký den, kdy jsem stěhovala fešáka do akvárka za holkama. Bála jsem se, aby byl v pohodě, protože Majda, jak je větší hodně útočí na Reušku a vyhání ji od jídla a podobně. Doufala jsem, že se samečkem se to trošku spraví.

Do síťky jsem ho dostala snadno. Bohužel kvůli fouskům se v ní zasekl a když jsem mu chtěla pomoct, tak se bál, ale nakonec vylezl ze síťky. K mému překvapení se neutíkal schovat, ale zůstal vepředu. Majda byla pod plošinkou a sledovala ho. Přisunula se k němu a chtěla ho vyhnat jako Reušku. A ejhle :D Naježil se a "pral" se s ní. Jsem ráda, že se nedal. Nevěděla jsem, co s ní, ale vypadá to že sameček to trošku srovná.

Pak bych řekla, že bylo něco mezi rvačkou a namlouváním, neboť se domnívám, že obě holky jsou plné jiker. S Majdou byl tedy pod plošinkou. Mám to natočené tak to sem pak dám. ;) Majda nakonec utekla pryč. Nyní se pokusila vrátit pod svou plošinu, ale on jí to nedovolil. Jsem zvědavá, jak to budu dál.

Sameček se tedy aklimatizoval velmi rychle, a i když je pomalu o půlku menší, Majdy se nebojí. Jméno zatím nemá, ale brzy mu nějaké vymyslím :) Jako pozitivum beru dále to, že fousky na tlamce mu pěkně rostou, protože je má delší, než když jsem si ho dovezla :)

Tady máte pár foteček.

Miláček s fousky

27. dubna 2016 v 18:30 | ♥PawlušQa♥

Jistě víte, že mám novou rybičku - ancíka. Měl být gold, ale tak trošku není. Paní už ho neměla, ale je to strakáč mezi gold a hnědým :D Vypadá trošku komicky, ale myslím, že o to je jedinečný :)

Je to miláček, co se už otrkává. Mám ho od soboty, takže je tu se mnou 5 dní. Den ode dne se méně bojí a včera začal více vylízat. Jen ho vždycky vyděsím, když jdu třeba pryč, takže jsem začala po svém pokoji chodit po špičkách kvůli rybce. Jsem asi magor no :D

Ale je skvělý. Fousky má zatím malé, ale to nevadí. Ony dorostou. Už se postupně víc a víc ukazuje. Myslím, že i když je akvárko malé, tak se mu tam líbí, bych řekla.

Jméno pro něj zatím nemám. Musím něco vymyslet, ale chci ho trošku poznat. A Fousek je jak pro psíka :D Ale jestli vás něco napadne, tak můžete ;)

tady je nějaká ta fotečka, ale fotím jej jen večer, což se fotí hůř, kvůli světelným podmínkám, ale on zase víc vylízá :)

tohle je vlastně první jeho fotečka :)

a tohle je ze včera :)

Sebevražedná ryba?!

14. dubna 2016 v 12:12 | ♥PawlušQa♥

Byl pátek večer, přesněji 8. 4. 2016, a já s přítelem ležela v posteli a koukali jsme na akvárko. Charlie se na nás koukal. Pak jsme si všimli, že se snaží dostat na filtr. Blb. Dostal proudem vody "facku".

Jak to všechno začalo

7. dubna 2016 v 10:01 | ♥PawlušQa♥

Získala jsem ubytovací stipendium ve výši cca 2200. Po dohodě s rodiči jsem si mohla penízky nechat. Přemýšlela jsem co s nimi. Chtěla jsem si je ušetřit na prázdniny. Pak tomu však bylo jinak.

S kamarádnou jsme nějak zabloudily k akvaristice. Přiznávám, že už přesně nevím, jak to bylo. Já začala koukat na internet. Jako první mě do oka padla levná varianta akvária (bettária 2l). Jiná kamarádka tam měla rybku. Mě se to zdálo ale malé. Zalíbila se mi koule. Měla objem 6,8l a bylo k tomu i světlo. Ptala jsem se na to a pán řekl: "Klidně kupte, pořiďte umělou kytku a je to,". Já nad tím tedy uvažovala.

Začala jsem hledat, studovat věci o rybkách. Uchvátily mě dva druhy: Betta splendens a Danio perlové. Do mnou vybraného akvária jsem mohla dát maximálně jen tu bettu. Takže bylo rozhodnuto. Budu mít samečka Betty bojovnice.

Měla jsem to vybrané, nachystané v košíku vše potřebné. Takže už nic nebránilo tomu objednávku odeslat. Táta si to chtěl, ale překontrolovat a konzultovat se svým známým, který je akvarista.

Druhý den řekl, ať koupím jiné. Vybral nám set 54l. Takže jsme koupili a já začala akvárium zařizovat. Tátův známý také poradil, co dát na dno atd. O zakládání tohoto akvárka napíšu jindy.

Nakonec jsem tedy měla mnohem větší akvárium, než jsem očekávala. Těším se z něj, i když je okolo starostí a práce. Člověk nachází problémy. Například se moc nedaří mým kytkám. Hledám, kde je problém a nejspíš jsem jej našla, ale tím odbíhám od původního tématu...

Jak začít?

Stačí chtít. Touha po něčem krásném, kousku přírody doma. Studovat a hledat něco, co vám bude vyhovovat. Ovšem, pokud s akvaristikou začínáte tak si uvědomte jednu věc - "Čím větší tím lepší!" ano, je to divné ale v akvaristice neplatí, začnu s malým a pak třeba pořídím velké.

V malém akváriu se špatně udržuje biologická rovnováha = rybičky můžou snadno uhynout, neporostou rostlinky a podobně, a vás to jen odradí. Proto dporučuji začátečníkům minimálně 50l akvárko. Nejlépe třeba 100l. Tam si můžete vyhrát a je vhodné pro více druhů rybiček.

Takže pokud chcete začít, rozmyslete si, co od toho očekáváte, a zda na to máte prostory a chuť ;)
 
 

Reklama